مشارکت شش میلیاردی مردم قزوین در طرح های نیکوکاری

0
48
مشارکت شش میلیاردی مردم قزوین در طرح های نیکوکاری
.

در شش ماه نخست سال جاری مردم شهرستان قزوین با مشارکت در طرح های نیکوکاری مختلف کمیته امداد بیش از شش میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اظهار کرد: اعتماد مردمی به کمیته امداد امام خمینی (ره) سرمایه گران سنگی است که باید برای آن شاکر باشیم.

وی ادامه داد: همین اعتماد مردمی موجب شده تا علیرغم مشکلات مختلف اقتصادی، شاهد رشد کمک های مردمی به نیازمندان باشیم.

وی بیان کرد: طی شش ماهه نخست سال جاری مردم شهرستان قزوین بیش از یک میلیارد و ۲۳۹ میلیون تومان در طرح اکرام ایتام مشارکت کرده اند همچنین در همین مدت بیش از ۱۵۵ میلیون تومان برای کمک به تهیه جهیزیه مددجویان کمک شده است.

واگذاری پلکانی برخی امور به مراکز نیکوکاری

فرزاد فرهادی عنوان کرد: در این مدت کمک های مردمی در طرح محسنین بیش از ۴۹۱ میلیون تومان، صدقه بیش از یک میلیارد و ۳۰۱ میلیون تومان و برای نذر قربانی بیش از ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

با اشاره به فعالیت مراکز نیکوکاری، مراکز نیکوکاری بدون حضور کارکنان کمیته امداد و تنها به واسطه توان مردمی اداره می شود از این رو در تلاش هستیم تا با ارتقای سطح فعالیت این مراکز جمع آوری صدقات را هم به این مراکز واگذار کنیم.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین ادامه داد: هر مرکز نیکوکاری محله ای را تحت پوشش خود دارد که معتمدین آن محله با شناختی که از وضعیت مردم آن محله دارند کمک های مردمی را جمع آوری کرده و به نیازمندان اهدا می کنند

کمیته امداد امام خمینی (ره) در دوره مدیریت آقای فتاح در حال تحول جدی در ساختار خود است که این مهم با رویکردهایی همچون کوچک سازی مجموعه اداری، واگذاری پلکانی برخی امور به مراکز نیکوکاری، تعامل با موسسات خیریه و ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در حال پیگیری است.

منبع:شبکه اطلاع رسانی دانا

برای مطالعه اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱توجه مراجعه نمایید

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید