فراهم شدن زمینه اشتغال محکومین در موسسات خیریه

0
46

بابک محبوب علیلو معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی، در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت:برای جایگزین کردن مجازات های حبس می توان از بستر های مناسبی از جمله الزام به خدمات عمومی رایگان موضوع ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی و نیز جذب و اشتغال محکومین پس از خروج از زندان را فراهم کرد.

به همین منظور پیش‌نویس تفاهم‌نامه شهرداری کلانشهر تبریز با دادگستری کل استان آذربایجان شرقی در راستای اجرای مجازات‌های جایگزین حبس بویژه الزام به خدمات عمومی رایگان، تهیه و مقدمات اجرای آن فراهم می گردد.

با توجه به استفاده حداکثری از ظرفیت دستگاه های استانی و تشکل های مردمی در اجرای مجازات های جایگزین حبس اگر زندانی پس از خروج از زندان برای مدتی تحت پوشش حمایت مادی و معنوی قرار گیرد، مجرم از ارتکاب دوباره جرم منصرف می شود

فردی که زندانی می شود لزوما جانی بالفطره نیست و پس از خروج از زندان نباید طرد شود. طرد زندانی موجب ایجاد روحیه ستیزه جویی در وی می شود.نگرش به زندانی بایستی تغییر کند؛ با دور شدن از آموزه های اسلامی گرفتار مشکلات خواهیم شد.

ارائه امکانات و تسهیلات به اشتغال محکومین ازاد شده

وی تصریح کرد: مقرر شده است موسسات خیریه در راستای پوشش حمایتی و فراهم کردن زمینه اشتغال محکومین بویژه اشتغال زنان را بعد از تحمل مجازات، در اولویت کاری خویش قرار دهند.

سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد، موسسات خیریه استان و واحدهای صنعتی و تولیدی، می توانند امکانات و تسهیلاتی را به محکومین ازاد شده ارائه نمایند که انها بتوانند در واحدهای صنعتی و تولیدی مشغول به کار شوند.

مقرر شده است اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در امر توانمند سازی و اشتغال محکومین، آموزش‌های لازم و حرفه آموزی را به محکومین (در حین دوره محکومیت) فراهم سازد و در این راستا اداره کل زندان‌های استان با مشارکت در اجرای این طرح از ظرفیت‌های ایجاد شده در این زمینه به نحو مناسب و مطلوب استفاده کند.

منبع:خبرگزاری میزان

برای مطالعه اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱توجه مراحعه نمایید

 

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید