تحویل ویلچر و درب های بطری و نوشابه.

0
243

طرح جمع‌آوری درب بطری‌های نوشابه برای تهیه ویلچر معلولان که توسط خیریه بازیافت امید از سال ۹۳ شروع شد با استقبال پرشور مردم مواجه شد.

به طوری که در ابتدا و در مرحله اول فقط ۵ دستگاه ویلچر تحویل معلولان شناسایی شده، شد و رفته رفته جعبه‌های بازیافت برای جمع‌اوری این درب‌های بطری طراحی شده و در سطح شهر قرار رگفت.

میزان درب های جمع اوری شده به شدت افزایش یافت زیرا فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مجموعه فرهنگی ورزشی، مدارس، شرکت‌های دولتی و خصوصی، مجتمع‌های مسکونی و سوپرمارکتها به این طرح خیرخاواهانه پیوستند.

حاصل این درب های جمع اوری شده ۱۵ دستگاه ویلچر بود که در ابتدای سال ۹۵ به معلولان اهدا شد.

رفته رفته معلولان در مناطق محروم بر اساس اولویت شناسایی شده و برای این مناطق ۵۰ دستگاه ویلچر اهدا شد.

محمدپرویز حمیدی مدیرعامل مؤسسه خیریه بازیافت امید گفت: قرار شده که هر فصل ۵۰ ویلچر آماده و تحویل معلولان شود. تاکنون ۱۸۰ ویلچر اهدا شده و تا پایان سال به ۲۰۰ دستگاه خواهد رسید.

وی ادامه داد: شناسایی ۲۰ دستگاه ویلچر به زلزله‌زدگان کرمانشاه انجام شده و استان‌های سیستان و بلوچستان و کهکیلویه و بویراحمد نیز تحت پوشش خواهند رفت.

حمیدی گفت: این معلولان یا خودشان به ما معرفی می‌شوند یا از طریق ۴ مؤسسه خیریه برای تحویل ویلچر معرفی می‌شوند. همچنین روش جمع‌آوری به گونه‌ای است که مردم می‌توانند از طریق صفحه اینترنتی مؤسسه به ۵۰۰ نقطه از شهر برای تحویل درب‌های نوشابه مراجعه کنند.

این مدیرعامل موسسه خیریه گفت: ارزش هر درب نوشابه یک کیلو برابر هزار تومان است که بازیافت می‌شود و با ارزش ۵۰۰ کیلو یک ویلچر تهیه خواهد شد.

منبع: https://www.farsnews.com

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید