۳ هزار ویلچر به عنوان هدیه مقام معظم رهبری تقدیم معلولان مناطق محروم می شود

0
16
۳ هزار ویلچر به عنوان هدیه مقام معظم رهبری تقدیم معلولان مناطق محروم می شود
.

دکتر محمد مخبر؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در برگزاری نمایشگاه برکت گفت: ۳ هزار ویلچر به عنوان هدیه مقام معظم رهبری، تقدیم معلولان مناطق محروم می شود و نباید کودکی به دلیل نداشتن تمکن مالی دچار مشکلات معلولیت می باشد.

وی با اشاره به اینکه محوریت اصلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، اشتغال و توانمندسازی مردم محروم با محوریت اقتصاد مقاومتی است خاطرنشان کرد:

اسفند ماه سال ۹۲ پس از چندین سال از تاسیس بنیاد برکت از مقام معظم رهبری اجازه خواستیم تا برای نخستین بار در حسینیه امام خمینی (ره) فعالیتهای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را در قالب نمایشگاه رونمایی شود که ایشان قبول کردند.

پس از سه روز برگزاری این نمایشگاه، گزارش فعالیتهای جنبی زیر را محضر رهبر انقلاب ارائه دادیم.

  • ساخت مدرسه
  • ساخت بیمارستان
  • ساخت مسجد
  • جاده سازی
  • جهیزیه
  • کمک به بیماران سرطانی
  • پرداخت وام های قرض الحسنه

رهبر انقلاب پس از ارائه گزارشمان با تقدیر از فعالیتهای ستاد، فرمودند که کمک های موردی، یادتان نرود و تحت تاثیر کارهای بزرگتان قرار نگیرد.

راه اندازی بنیاد برکت احسان

با وجود اینکه ۲۵ خدمت در بنیاد برکت انجام می گیرد، پس از مشورت با صاحب نظران قرار بر این شد که فعالیتهای واکنش سریع را سازماندهی کنیم و به همین دلیل بنیاد برکت احسان راه اندازی شد.

نمونه ای از فعالیتهای واکنش سریع ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

  • ارسال ۲ هزار بسته غذایی با مشورت دانشگاه علوم پزشکی، کمتر از یک هفته برای ۲ هزار دانش آموز نیکشهری که مشکل تغذیه داشتند
  •  فراهم کردن امکانات مختلفی به مناطق زلزله زده کرمانشاه
  • ساماندهی ۱۰۰ پزشک و پزشکیار برای حضور در مسیر پیاده روی در حماسه بزرگ اربعین حسینی

وی مشکلات مردم در بخش معیشت را برشمرد و تاکید کرد: نعمت های الهی کشور و نعمت مردم قابل قیاس با هیچ جای دنیا نیست و هر موقع مردم مشارکت کردند همانند هشت سال دفاع مقدس، تمامی مشکلات حل شد.

در بحرانها غیر از بسیج کردن مردم هیچ راهی امکان پذیر نیست، در بنیاد برکت به دنبال همین نقطه وصل هستیم تا مشکلات با حضور مردم حل شود.

کاشت حلزون برای کودکان ناشنوا

از سه سال قبل کاشت حلزون برای کودکان ناشنوا را شروع کردیم و سالانه برای یک هزار کودک حلزون کاشته می شود، عدد مهم نیست حتی اگر یک نفر از گردونه خدمت به این کشور خارج شود، غیر قابل تحمل است؛

نباید کودکی به دلیل نداشتن تمکن مالی دچار معلولیت شود

توزیع غذای گرم در مناطق محروم تهران

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مطرح کرد:

هفته ای دو مرتبه در مناطق محروم تهران از طرف این ستاد غذای گرم توزیع می شود، با ارائه خدمات به دنبال مطرح کردن اسم نیستیم و فقط می خواهیم انگیزه ای برای مردم شود

و بعید می دانم کسی به اندازه رهبر معظم انقلاب، برای معیشت مردم کشور احساس مسئولیت کند.

در ایران اسلامی هم موفقیتهایی توسط معلولان رقم خورده و این نشان می دهد که دنیا با پیشرفت علم به سمتی می رود که اثر معلولیت در کارایی تضعیف شود.

مخبر با تشکر از صدا و سیما و سفیران پویش چرخ زندگی، از بنیاد برکت و برکت احسان درخواست کرد تا به موضوع اشتغال معلولان رسیدگی شود تا مشکلی در دیگر مسائلشان نداشته باشند.

اهدای ۳ هزار ویلچر

امیدواریم توانسته باشیم انتظارات رهبر انقلاب را برآورده کرده باشیم و این ۳ هزار ویلچر به عنوان هدیه مقام معظم رهبری را تقدیم معلولان مناطق محروم می کنیم.

دکتر مدنی؛ مدیرعامل بنیاد اجتماعی برکت احسان گفت:

۴۵۰ هزار معلول جسمی حرکتی در کشور داریم که برخی از این عزیزان در مناطق کم برخوردار و محروم زندگی می کنند.

و برخی از معلولین به دلیل نداشتن توان خرید ویلچر به ناچار زمینگیر می شوند،

فراخوان هایی برای معرفی معلولین زمینگیر برای موسسات خیریه و گروه های جهادی فرستادیم؛

این مجموعه ها به خوبی می دانند در کدام خانه معلول زمینگیر زندگی می کند.

مشارکت خوبی از طرف مردم در پویش چرخ زندگی انجام گرفت که بسیار ارزشمند است.

یوسف اصلانی؛ مدیر موسسه بهشت امام رضا (ع) تاکید کرد: هر ویلچر به معنای اهدای دو پا است و این سه هزار ویلچر به معنای اهدای ۶ هزار پا خواهد بود.

تقدیر از سفیران پویش چرخ زندگی

الناز دارابیان؛ قهرمان آسیا در رشته پرتاب وزنه و محمد صحی؛ عضو تیم بسکتبال با ویلچر ایران به عنوان سفیران پویش چرخ زندگی صحبت کردند و از تمامی سفیران این پویش تقدیر بعمل آمد.

منبع: قدس انلاین

برای مطالعه اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱توجه مراجعه نمایید

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید