کمبود بانک اطلاعاتی موسسات خیریه

0
20

 

 

نشست هم‌اندیشی مدیران معاونت اجتماعی وزیر بهداشت با مسئولان سازمان اجتماعی کشور، در محل ستاد وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از ایسنا، دکتر سید محمد هادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، در آغاز نشست گزارشی از ساختار، ماموریت‌ ها و فعالیت‌ های معاونت اجتماعی وزارت بهداشت به ویژه حوزه‌های مشترک کاری با وزارت کشور ارایه داد و افزود: در حوزه سلامت بیش از ۶۰۰ سازمان مردم‌نهاد و ۸۰۰ موسسه خیریه و ۷۰ هزار نیکوکار داریم که به خوبی مشغول فعالیت هستند و به لحاظ کمی و کیفی گسترش خواهند یافت.

راساس این گزارش، دکتر علی اصغر فرشاد، قائم‌ مقام معاونت اجتماعی و مدیرکل مولفه‌ های اجتماعی موثر بر سلامت وزارت بهداشت نیز گفت: استفاده از ظرفیت و برند سلامت برای انجام فعالیت و تاثیرگذاری اجتماعی می‌تواند کار آمد باشد و فعال کردن جوامع از طریق راه‌ اندازی و تقویت کانون‌ های اجتماع‌ محور محلات در سراسر کشور با همکاری وزارت کشور یک شروع خوب خواهد بود که آمادگی خود را برای امضای تفاهم‌ن امه در این زمینه اعلام می‌داریم.

در ادامه دکتر مصطفی جمالی، مدیرکل سازمان‌های مردم‌ نهاد سلامت، گفت: برای گسترش و فعال شدن سمن‌ ها به لحاظ کمی و کیفی تلاش کرده‌ ایم و از انجمن‌ هایی که پروانه ملی داشته‌اند، خواسته‌ ایم که در نقاط مختلف کشور دفتر راه‌ اندازی و خدمات ارایه کنند. شبکه ملی سمن‌ های حوزه‌ های مختلف را نیز در دست راه‌ اندازی داریم و شبکه موسسات و انجمن‌ های حوزه ایدز و اعتیاد را راه‌اندازی کرده‌ ایم.

دکتر محمد نصیری، مدیرکل خیرین و موسسات خیریه سلامت نیز در این نشست افزود: ارتباط و تماس اداره کل با مجموعه وزارت کشور بسیار زیاد و تنگاتنگ است. طی بررسی‌ها و فعالیت‌ هایی که داشته‌ ایم از کمبود های این حوزه،بانک اطلاعاتی موسسات خیریه و سمن‌ها است که باید کامل و تدقیق شود و سامانه‌ ای منسجم

فراگیر برای این کار راه‌اندازی شود. یکی از پیشنهادهای ما راه‌اندازی دفتر خدماتی برای ثبت، تشکیل و نظارت بر موسسات خیریه و سمن‌ ها برای گریز از طولانی شدن روند اداری و تسریع توسعه آن‌ ها است که می‌تواند کارآمد و راه‌ گشا باشد.

معاون وزیر کشور افزود: استفاده از ظرفیت خانه‌های بهداشت و کانون‌ های اجتماع‌ محور محلات بسیار مفید و کارآمد است و از این پیشنهاد استقبال می‌کنیم. در حوزه رسانه‌ای و تولید محتوا نیز جای کار بسیار وجود دارد و برای همکاری مشترک در این زمینه با موسسه آوای هنر سلامت اعلام آمادگی می‌کنیم. همچنین بهتر است نشست مشترکی با مدیران کل سازمان‌ های مردم‌ نهاد و خیرین و موسسات خیریه سلامت برای تجمیع امکانات در زمینه تکمیل و تدقیق بانک اطلاعاتی هر چه زودتر برگزار شود تا بتوانیم نظارت دقیق‌تر و بهتری داشته‌ باشیم.

منبع: https://www.wikiniki.ir/deficiency-data-bank-charity/

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید