تحویل ۲۵۰۰ واحد مسکن زلزله زده مددجویان کرمانشاه

0
23
تحویل 2500 واحد مسکن زلزله زده مددجویان کرمانشاه
.

مدیر کل مسکن کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تشکر از حمایت و کمک های بنیاد مسکن، بانکهای عامل، خیرین، موسسات خیریه و مشارکت استانها برای تعمیر و احداث واحدهای مسکونی در مورد اقداماتی که تاکنون در مناطق زلزله زده کرمانشاه برای مددجویان انجام داده است گفت: در این حادثه  ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویان از ۱۰ الی ۱۰۰ درصد آسیب دیده بود که تعداد ۴۵۰۰ واحد مسکونی ده درصد اسیب دیده بودند که با تعمیرات جزئی و کمک های بلاعوض دولت مشکل آنها حل شد.

همچنین حدود ۵ هزار و ۵۰۰ واحد دچار آسیب حاد شده اند که ۴ هزار و ۷۰۰ واحد روستایی و ۸۰۰ واحد نیز شهری بوده اند که برخی از آنها در مرحله اول زلزله تخریب شده اند و تعدادی دیگر نیز که عمدتا روستایی بودند باید مجددا تخریب و بازسازی می شدند.

از ۴ هزار و ۷۰۰ واحد روستایی، بازسازی ۲ هزار و ۷۰۰ واحد که تخریب نوع اول بودند شروع شده است و مابقی ۲ هزار واحد نیز تخریب نوع دو بودند که باید از ابتدا تخریب و ساخته می شدند.

واگذاری ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن به مناسبت سالگرد زلزله کرمانشاه

در خرداد ماه ۵۰۰ واحد از ۴ هزار و ۷۰۰ واحد در مرحله اول مورد بهره برداری قرار گرفته است و ۲ هزار و ۵۰۰ واحد نیز که نزدیک سالگرد زلزله کرمانشاه است به بهره برداری می رسد و مابقی واحدها نیز تا پایان سال به اتمام می رسد.

با توجه به اینکه عملیات احداث واحدهای روستایی به پایان رسیده است، برخی از واحدهای شهری به دلیل مشکلاتی که مربوط به شهرداری هاست، کمی به تعویق افتاده که آن نیز حل می شود.

شهرهای سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، گیلانغرب، قصر شیرین و اسلام آباد از جمله شهرهای استان بودند که مسکن مددجویان در آنجا احداث شده است و مسکن انها از لحاظ استانداردها مقاوم است و با افتتاح واحدهای مسکونی در روز شنبه مشکل مسکن مددجویان کرمانشاه حل می شود.

اعتبار هزینه های انجام شده برای مددجویان زلزله زده

با استفاده از کمک های بلاعوض دولت و تسهیلات بانکی، برای هر واحد روستایی ۱۲ میلیون و واحد شهری ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض ارائه شده است که چنانچه از لحاظ تجهیزات و وسایل خانه، مددجویان دچار مشکل باشند با کمک خیرین و مردم و همچنین کمیته امداد این مشکل نیز برطرف خواهد شد. کمیته امداد تجهیز فرش و موکت واحدهای مسکونی و لوازم خانه را نیز در صورت نیاز انجام داده است.

۴۰۰ میلیارد تومان که در مجموع برای احداث و تعمیرات حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی هزینه شده است، برای تعمیرات خانه های شهری و روستایی ۱۲ میلیون تومان وام و ۲ میلیون کمک بلاعوض انجام شده است و دولت به ازای هر واحد مسکونی روستایی ۳۰ میلیون تومان وام و ۵ میلیون و برای واحدهای شهری نیز ۴۰ میلیون تومان وام و ۶ میلیون تومان کمک بلاعوض کرده است.

کمیته امداد و دولت قصد دارند با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی تبصره ای را برای کمک های بلاعوض ارائه کنند که پس از مشخص شدن، مبلغ آن اعلام خواهد شد.

کمک بلاعوض کمیته امداد به مددجویان

از ۳۲۰ میلیارد تومان مربوط به تسهیلات بانکی کمک بلاعوض کمیته امداد و دولت

  •     ۲۲۰ میلیارد مربوط به تسهیلات بانکی در قالب وام کم بهره
  •     ۳۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض دولت
  •     ۶۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض کمیته امداد

به مددجویان زلزله زده بوده است و ۸۰ میلیارد تومان آورده خود مردم بوده است که انها به تقاضای خود خواسته اند به زیر بنای واحدهایشان که بیش از ۶۰ متر بوده است اضافه شود که علاوه بر کمک های دولت و امداد،این هزینه را انجام داده اند.

 

منبع:خبرگزاری مهر

برای مطالعه اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱ توجه مراجعه نمایید.

 

 

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید