هماهنگی موسسات خیریه خدمت به محرومان را ارتقا می دهد

0
26

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین گفت: هماهنگی موسسات خیریه با یکدیگر و با دستگاه های چون کمیته امداد و بهزیستی موجب ارتقای سطح خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان می شود.

محمدی صیادی در جمع معلمان و فرهنگیان مدرسه دخترانه اندیشه فارابی نیکوکاری را امری انسانی و دینی خواند و بیان کرد:

نیکوکاری امری انسانی است که ریشه در فطرت انسان ها دارد.

کسی که با نیاز همنوع خود مواجه می شود برای رفع آن تلاش می کند و همین اقدام و گام برداشتن برای رفع نگرانی دیگران ریشه در ضمیر انسانی دارد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین با اشاره به شعر معروف سعدی که در سازمان ملل متحد نیز نگاشته شده، عنوان کرد:

به راستی بنی آدم اعضای یک پیکرهستند و اگر دستگری یکدیگر نباشند، زندگی اجتماعی با تلاطم و مشکلات روبرو خواهد شد.
وی تصریح کرد: زندگی همیشه بر یک مسیر نیست از این رو فردی که به کمک دیگران نیاز ندارد در نتیجه یک بیماری ممکن است محتاج کمک دیگران شود.

در حال حاضر ۷۰۰ نفر به واسطه بیماری صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند که بخشی از هزینه های سنگین درمانی آنها پرداخت می شود.
وی گفت: یکی از مشکلات موجود در خانواده های نیازمند، عدم توانایی برای تأمین موارد غذایی مناسب برای کودکان است از این رو برای هزار و ۲۳۱ نفر از کودکان زیر پنج سال خانواده های نیازمند استان سبد غذایی تدارک دیده شده است.

با اشاره به فعالیت افراد حقیقی و حقوقی برای خدمت به نیازمندان، افراد مختلف در قالب فردی و جمعی برای خدمت به نیازمندان تلاش می کنند

ولی هماهنگی موسسات خیریه با یکدیگر و با دستگاه های چون کمیته امداد و بهزیستی موجب ارتقای سطح خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان می شود.

اگر هماهنگی میان افراد وجود داشته باشد دیگر یک مددجو از چند موسسه کمک نمی گیرد و نیازمند دیگر بدون کمک نمی ماند،

قطع یقین هماهنگی، همفکری و همراهی میان موسسه های خیریه و افراد فعال در این زمینه به ارائه خدمات عادلانه و موثرتر منجر خواهد شد.

همچنین معلمان و فرهنگیان با توجه به جایگاهی که دارند در توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری نقش شایسته ای دارند از این رو انتظار می رود از ظرفیت فرهنگیان برای ارتقای خدمت به نیازمندان بیش از ش استفاده شود.

منبع: خبرگزاری فارس نیوز

برای مطالعه اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱توجه مراجعه نمایید

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید