نقش وقف در توسعه ورزشی مناطق محروم توسط خداداد عزیزی

0
40

خداداد عزیزی چهره نام آشنای فوتبال ایران درخصوص میزان آشنایی اش با فرهنگ وقف بیان می دارد: «از کودکی با این فرهنگ آشنایی دارم چرا که بارها از بزرگترها شنیده بودم که فلانی زمین و یا باغش را وقف کمک به ساخت مدرسه و یا بیمارستان کرده است و این موضوع موجب شد تا خاطرات خوبی را در ذهن داشته باشیم.»
این فوتبالیست کشورمان درخصوص کمبودهای موجود در فوتبال چنین می‌گوید:
با وجود اینکه فوتبال رشته پر درآمدی است، اما به همان میزان نیز از برخی کمبودها رنج می برد و این موضوع سبب شده تا بسیاری از استعدادها به خاطر نداشتن امکانات نتوانند خود را وارد این عرضه کنند، چرا که با توجه به وضعیت فعلی فوتبال دراین رشته باید به صورت حرفه ای آموزش دیده وارد شد.

خداداد عزیزی می‌افزاید:
الان نیز بسیاری از باشگاه‌ها وتیم‌های شهرستانی با مشکلات بسیاری از جمله مالی مواجه‌اند که این مهم سبب شده تا مسئولان و مدیران باشگاه‌ها به تنهایی به مربیان و بازیکنان وعده هایی دهند که هرگز عملی نمی‌شود.

وی درخصوص میزان آشنایی‌اش با فرهنگ وقف بیان می دارد :

«از کودکی با این فرهنگ آشنایی دارم چرا که بارها از بزرگترها شنیده بودم که فلانی زمین و یا باغش را وقف کمک به ساخت مدرسه و یا بیمارستان کرده است و این موضوع موجب شد تا خاطرات خوبی را در ذهن داشته باشیم.»

وی درخصوص کارهایی که در زمینه وقف انجام داده می افزاید:
معمولا افراد خصوصا بیشتر ورزشکاران از جمله خودم دوست نداریم که کارهایی را که در این زمینه انجام می دهیم رسانه‌ای کنیم چرا که بعضی کارها درونی بوده ونیاز نیست که بازگوشود، اما لازم است که بدانید خیلی از ورزشکاران چون خود با محرومیت بزرگ شده اند لذا درخصوص کمک کردن به دیگران از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

وی درخصوص جایگاه فرهنگ وقف درجامعه می‌گوید:
خوشبختانه درسال‌های اخیر اقدامات خوبی انجام شده و با توجه به اثرات مثبت اینگونه کارها و اعتماد به مسئولان رغبت به وقف روند افزایشی پیدا کرده که می توان به ساخت مدرسه در مناطق محروم اشاره کرد.

عزیزی درخصوص وقف‌هایی که انجام داده است می‌افزاید:
از آنجایی که خیلی‌ها دوست ندارند در رابطه با این موضوع و کارهایی که کردند حرف بزنند من نیز از این قاعده مستثنی نبوده برنامه‌هایی دارم که نمی‌توانم بگویم.

این مربی فوتبال با اشاره به نقش وقف در شکوفایی استعدادها بیان می‌کند:

«این سنت می‎‌تواند نقش مهمی را در توسعه ورزش در مناطق محروم که دارای استعداد بالایی هستند ایفا کند لذا باید این موضوع بیشتر مورد توجه واقفان قرار بگیرد.»

منبع : https://www.wikiniki.ir

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید