18.7 C
Tehran
جمعه, فروردین ۲۷, ۱۴۰۰
خانه اخـبار

اختصاص رتبه اول وقف سلامت و یک سوم موقوفات به استان فارس

0
70
تعلق گرفتن رتبه اول وقف سلامت و یک سوم موقوفات به استان فارس
 .

حجت الاسلام عباس موسوی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه اوقاف فارس وسعت زیادی را در استان مدیریت می کند، گفت: یک سوم موقوفات به استان فارس متعلق دارد که ۲۰۰ هزار موقوفات متصرفی و غیر متصرفی و همچنین نیز بیش از ۱۰۰۸ بقاع متبرکه و امام زادگان واجد تعظیم در استان است که رتبه اول  در کشور را به خود اختصاص داده است.

اداره اوقاف و امور خیریه در مراسمات مذهبی و فرهنگی در سال جاری در ایام ماه مبارک رمضان،ایام محرم و صفر نقش فعالی داشته است که مبلغی بالغ بر ۴میلیارد تومان جهت اطعام روضه خوانی جمع اوری شده است و مدت ۴ سال است که موکب استان فارس با همکاری شهرهای بوشهر، برازجان و کهکیلویه و بویراحمد در نقطه صفر مرزی شلمچه به زائرین اربعین خدمات دهی می کند.

 یکی از اقدامات و اهداف اداره اوقاف جهت دادن وقف به سمت نیازهای جامعه است و با توجه به شرایط کنونی جامعه، کار وقف کار سختی است اما فردی مثل حاج محمد حسن کاظمی به همراه دخترش

۱۲۰ میلیارد وقف می کنند و علاوه بر آن دخترش نیز ۱۰ میلیارد تومان برای ساخت مجتمعی برای راه اندازی مشاغل برای زنان سرپرست خانواده وقف کرده است که سال بعد به بهره برداری می رسد.

موقوفات جدید در استان فارس

از وقف های جدید در استان فارس میتوان به موقوفه های زیر اشاره کرد:

موقوفه سید اسماعیل دستغیب در فسا در حوزه بیماری کودکان

موقوفه آقای صیفی در حوزه تحصیلات تکمیلی افراد بی بضاعت

مکان های وقفی در حوزه سلامت

بیمارستان های نمازی، خلیلی،پستچی و شوشتری و درمانگاه های امام رضا و مطهری مکان های وقفی سلامتی هستند که خدمات خوبی به مردم ارائه می دهند.

که حدود ۷۰ هزار بیمار از شهرهای دیگر و خارج کشور به بیمارستان های وقفی شیراز مراجعه و خدمات دریافت می کنند.

 علاوه بر خدماتی که به افراد بیمار بی بضاعت داده می شود، از محل موقوفات مرحوم نمازی به افراد بی بضاعت که توان پرداخت هزینه بیمارستان را ندارند، ماهیانه مبلغی بالغ بر ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون پول پرداخت می شود.

منبع:خبرگزاری مهر

برای مطالعه اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱توجه مراجعه نمایید.

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید