موسسه خیریه محک کلینیک دندانپزشکی را راه اندازی کرد..

0
97

روابط عمومی موسسه خیریه محک، توضیح داد چگونه به کودکان سرطانی تحت درمان این موسسه خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارائه میشود.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از ایسنا، از عوارض شیمی درمانی و پرتو درمانی (که از شناخته ترین روشهای درمانی سرطان هستند) خشکی دهان و کاهش بزاق دهان را میتوان ذکر کرد که باعث پوسیدگی دندانها خصوصا در کودکان میشود .

علاوه بر این، معمولا کودکان و خانواده‌هایشان به دلیل خستگی و تمرکز روی مراحل درمان بیماری فرزندشان، گاهی ممکن است توجه کمتری به بهداشت دهان و دندان خود داشته باشند. از این رو روزانه دندان‌پزشکان داوطلب با حضور خود در محک همواره خدماتی برای بهداشت دهان و دندان کودکان مبتلا به سرطان، در حین درمان و پس از آن، ارائه می‌دهند.

بنابر اعلام روابط عمومی موسسه خیریه محک، خدمات دندان‌پزشکی به بیماران تحت حمایت موسسه خیریه محک و در صورت نیاز به خانواده‌های آن‌ها در بالاترین سطح کاری ارائه می‌شود. علاوه بر خدمات دندانپزشکی جاری در محک، از حمایت و کمک‌های علمی اساتید دانشگاه در زمینه‌های تخصصی و فوق‌تخصصی دندانپزشکی و جراحی فک نیز استفاده می‌شود تا بیشترین و علمی‌ترین خدمات به بیماران تحت پوشش ارائه شود.

کلینیک دندانپزشکی محک کاملا به صورت داوطلبانه اداره می‌شود و ۱۵ نیروی داوطلب در این مکان به ارائه خدمات به کودکان مبتلا به سرطان می‌پردازند.

محک در نظر دارد ، مرکز دندانپزشکی بیهوشی مخصوص کودکان را افتتاح و راه‌اندازی کند تا بالاترین سطح خدمات حمایتی را به فرزندانش ارائه نماید که این امر بعد از افزایش فضای بیمارستان و افتتاح مرکز شماره ۲ امکان پذیر میباشد.

منبع: https://www.wikiniki.ir

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید