طرح ملی “مهر تندرستی” اجرا می‌شود

0
34

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حجت‌الاسلام ولی‌الله عادلی درباره اجرای طرح مهر تندرستی اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی سازمان اوقاف برای اجرای متمرکز و یکپارچه نیات موقوفات کشور طرح مهر تندرستی به منظور کمک به بیماران نیازمند از سوم بهمن آغاز می‎شود.

وی افزود: طرح مهر تندرستی به منظور اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان خیراندیش برای پنجمین سال پیاپی از روز ۳ بهمن ماه سال جاری به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار آغاز خواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف با اشاره به اینکه واقفان خیراندیش موقوفاتی را با نیت تامین هزینه‌های دارو و درمان، پیشگیری از بیماری نیازمندان، خرید تجهیزات پزشکی و موضوعات مرتبط وقف کرده‌اند، تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در قالب این طرح حمایت‌ها و کمک‌های نقدی و غیر نقدی را برای تامین بخشی از هزینه‌هایی که برای تامین دارو، درمان و بستری جامعه هدف از قبیل ایتام و بی سرپرستان بیمار ونیازمندان مستمند احتیاج است، پرداخت می‌کند.

عادلی با بیان اینکه جشن ملی مهر تندرستی به‌صورت نمادین روز سوم بهمن ماه در بقاع متبرکه شاخص و مراکز درمانی موقوفه با حضور واقفان و خیران برگزار می‌شود، گفت: در این روز ایستگاههای سلامت در بقاع متبرکه شاخص کشور و ایستگاههای مشاوره وقف جدید برپا خواهد شد.

وی افزود: از جمله دریافت‌کنندگان خدمات در این طرح با عنایت به وقفنامه و نیت واقف و پس از آن به ترتیب اولویت شامل بیماران سرطانی، بیماران خاص و صعب‌العلاج و بیماران مستمند، ایتام، بی سرپرستان، دانش‌آموزان بی بضاعت، مددجویان اجتماعی، افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از قبیل سازمان بهزیستی، کمیته امداد و سایر اقشار نیازمند جامعه می‌شوند.

مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف خاطرنشان کرد: در مجموع یک هزار و ۷۱ موقوفه مرتبط با دارو و درمان و سلامت در کشور موجود است که ۶ درصد موقوفات کشور را شامل می‌شود.

منبع : http://tn.ai/1629850

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید