شفاف سازی عملکرد موسسات خیریه وابسته به سازمان بهزیستی در سامانه «ارمغان»

0
116

شفاف سازی عملکرد موسسات خیریه

معاون مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور از تهیه دستورالعمل جمع آوری و جذب کمک های مردمی برای شفافیت عملکرد موسسات خیریه وابسته به سازمان بهزیستی خبر داد و گفت:

کمپین «لبخند مهر» با هدف تامین لوازم التحریر برای کودکان مناطق محروم اغاز شد که مردم تا کنون مبلغ ۱ میلیارد و ۷۰۰ تومان به صورت نقدی و مبلغ ۷ میلیارد و ۷۰۰ تومان به صورت غیر نقدی به این کمپین کمک کرده اند. این کمپین تا نوزدهم آبان ماه ادامه دارد و علت موفقیت امیز بودن این کمپین روحیه بخشنده مردم  است که هرکس از هر طریقی و هر میزانی که توانسته است به این کمپین کمک کرده است و بانک های رسالت، بانک ملت و موسسه نیک گامان جمشید این کمپین را همراهی کرده اند.

تفاوتهای سازمان بهزیستی با نهادهای دیگر

تفاوتهای سازمان بهزیستی با نهادهای دیگر این است که کار جمع آوری کمک های مردمی سازمان بهزیستی به شکل متمرکز نیست و حداکثر ۱۰ درصد از کمک ها به شکل متمرکز در ستاد جمع آوری می شود.

در ستاد سازمان بهزیستی مبلغ ۳۴۰ میلیون تومان کمک نقدی، به شکل متمرکز جمع اوری شده است و ۱۵۰ میلیون تومان از این مبلغ تبدیل به لوازم التحریر شده است. ارزش هر بسته ۱۲۰ هزار تومان است که تاکنون با مبلغ ۵۰ هزار تومان، این بسته ها را که شامل کیف لوازم التحریر بوده است را تهیه کرده اند.

کمپین «تهیه لباس گرم»

مقدمات طرح کمپین «تهیه لباس گرم» به ویژه کاپشن و لباس نو برای مناطق محروم از جمله منطقه زلزله زده کرمانشاه فراهم شده است و ١٠٠ هزارمین واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در آینده نزدیک واگذار می شود.

ساماندهی کمک‌های مردمی در سامانه ارمغان

به دلیل اینکه برخی موسسات عملکرد واضح و شفافی ندارند، سازمان بهزیستی دستورالعملی را برای جذب مشارکت های مردمی نگاشته و به استانها ابلاغ کرده است و هر موسسه و خیریه ای که بخواهد در جمع اوری کمک های مردمی نقشی داشته باشد، برای افزایش شفافیت خود باید در کنار دریافت پروانه تاسیس، پروانه جمع آوری کمک ها و مجوز تبلیغ از بهزیستی را دریافت کند. از دو ماه آینده مشارکت‌های مردمی در سامانه «ارمغان» ثبت می‌شود و ظرف ۲۴ ساعت پیامک آن به دست خیرین می‌رسد. به این ترتیب موسسات تا یک ماه فرصت دارند تا عملکردشان را در سامانه ثبت کنند تا به خیرین پیامک ارسال شود.

برای خواندن بیشتر اخبار خیریه به صفحه اصلی ۱ توجه مراجعه کنید.

منبع:ایسنا

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید