روند افزایش کودکان کار در اردبیل مدیریت و اسیب شناسی جدی می شود

0
37
روند افزایش کودکان کار در اردبیل مدیریت و اسیب شناسی جدی می شود
.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل گفت: در هفته های اخیر افزایش کودکان کار در اردبیل را شاهد هستیم و این موضوع نیازمند مدیریت و اسیب شناسی جدی است.

بهزاد ستاری در کارگروه اجتماعی ساماندهی کودکان خیابانی اردبیل تصریح کرد:

با وجود اینکه در ماه های اخیر اقدامات بسیار مناسبی در خصوص توانمند سازی خانواده های کودکان کار و مدیریت موضوع داشتیم، اما در چند هفته گذشته شمار کودکان خیابانی در شهر افزایش داشته است.

به گفته وی در کنترل اسیب های اجتماعی از جمله مقابله با رشد کودکان کار و خیابانی باید ریشه یابی صحیحی انجام شده و با ارائه راهکارهای مناسب و زود بازده به مقابله با چنین پدیده هایی رفت.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل یادآور شد:

از ابتدای سال جاری توسط بهزیستی و موسسات خیریه و غیردولتی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان برای کودکان کار و خیابانی و توانمند سازی خانواده های آنان هزینه شده است.

فعالیت دو مرکز حمایت از کودکان کار

ستاری به فعالیت دو مرکز حمایت از کودکان کار در اردبیل اشاره کرد و ادامه داد:

انجام اقدامات قهری و توسل به زور در جمع آوری کودکان کار پاسخگو نبوده و نیازمند فرهنگسازی صحیح و توانمندسازی اقتصادی و فرهنگی خانواده ها و آشنایی با عواقب جبران ناپذیر حضور کودکان در خیابان برای درآمد زایی هستیم.

مرکز شبانه روزی نگهداری کودکان کار و مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده از جمله موسسات فعال استان اردبیل در خصوص جلب مشارکت های عمومی و حمایت های لازم از کودکان کار اردبیلی در حال فعالیت هستند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: با جمع آوری گزارشات نهایی نیاز ویژه ۱۰۶ کودک کار اردبیلی احصاء شده و برای انجام حمایت های لازم به دستگاه های مرتبط ارجاع شده است.

منبع:خبرگزاری مهر

برای مطالعه اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱توجه مراجعه نمایید

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید