داوطلبان سازندگان جوامع تاب آور / ۱۴ آذر روز جهانی داوطلب گرامی باد

0
190
داوطلبان سازندگان جوامع تاب آور / 14 آذر روز جهانی داوطلب گرامی باد
.

دکتر علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر به مناسبت روز جهانی داوطلب گفت:

«داوطلبان، جوامع تاب آور می سازند» این شعار بین المللی روز جهانی داوطلب است؛ روزی که در پنجم دسامبر(۱۴ اذر) از سوی سازمان ملل متحد به این عنوان نام‌ گذاری شده و یکی از روزهای مهم بین المللی در دنیا محسوب می شود.

انتخاب هوشمندانه این شعار نشان می دهد که مخاطرات برای جهان انسانی امروز تا چه میزان افزایش یافته و نقش داوطلبان در تاب آوری در برابر این خطرات چقدر می تواند مهم و سرنوشت ساز باشد.

انسان‌های نیکوسرشت همیشه و همه جا در زمان نیاز به خدمات انسان دوستانه و حمایت از تمام مخلوقات الهی و برای توسعه و آبادانی زمین و سلامت و سعادت بشریت در شرایط عادی و اضطراری آماده فعالیت داوطلبانه و خدمت صادقانه هستند.

تبریک روز جهانی داوطلب

خوشحالم از اینکه امسال نیز این افتخار را دارم در جایگاه خدمتگزاری به همه داوطلبان سرزمین عزیزمان ایران، فرارسیدن روز جهانی داوطلب را شادباش بگویم و به نمایندگی از خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر این روز را به همه سازمان‌های مردم نهاد و موسسات خیریه، همه داوطلبان، جوانان و امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر و همه آنها که در هر لباس و در قالب هر گروه و سازمان رسمی و غیررسمی اقدام به ارایه خدمات حمایتی، امدادی، خدماتی و عام‌المنفعه می‌کنند، تبریک عرض کنم.

فرهنگ کار داوطلبانه از ازل در فطرت و نهاد انسان‌های آزاده در همه کشورها و دوره‌ ها و تحت هر شرایطی وجود داشته و تا ابدیت نیز جاری خواهد بود، کافی است آگاهی از نیاز و شرایط مناسب برای ارایه خدمت و حمایت مهیا باشد. کافی است آموزش و آگاهی و دغدغه در زمینه مشکلات و راهکارهای قابل اجرا توسط داوطلبان و نیکوکاران به جامعه اطلاع‌رسانی شود.

کافی است همه ما بیشتر از جایگاه و نقش خود به عنوان داوطلب و نیز تاثیر و نتیجه فعالیت داوطلبانه خود ولو کوچک و محدود به عنوان نیروهای پیشگام و آماده خدمت به همه نیازمندان آگاه باشیم.

امروز میهن عزیزمان ایران بیش از هر زمان دیگر نیازمند همکاری و فعالیت داوطلبانه تک تک ماست، جامعه ایران به ویژه گروه‌های در معرض آسیب نیازمند توجه ویژه هستند.

توجه ویژه به بیماران خاص

امروز جامعه بیماران خاص نیازمند توجه ویژه و حمایت بیشتر برای تامین دارو و درمان هستند. خدماتی که به دلیل تحریم‌های ضدانسانی و با نقاب‌های بزک شده در پشت واژه‌های دروغین نبود تحریم دارو و نیازهای بهداشتی و درمانی بشردوستانه با سختی در دسترس بیماران و خانواده آنها قرار می‌گیرد.

امروز نیاز است تک تک ما داوطلبان عزم و تلاش و همت و اندیشه خود را برای ساختن جهانی بهتر و ساختن جوامعی تاب‌آور معطوف کنیم. ما می‌توانیم جهانی بهتر را برای همه انسان‌ ها و همه آنها که نیازمند کمک و حمایت و همیاری داوطلبانه ما هستند، فراهم سازیم.

ما می‌توانیم با داوطلب بودن و ترویج فرهنگ کار داوطلبانه به ساختن جامعه تاب‌آور در برابر همه سختی‌ها و مشکلات کمک کنیم. این یک هدف جهانی است و ربطی به کشور خاصی هم ندارد، اما مطمئنا در شرایط امروز جامعه ما به تلاش برای تحقق آن بیش از هر زمان دیگری احتیاج دارد.

منبع:جمعیت هلال احمر

برای مطالعه اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱توجه مراجعه نمایید

 

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید