رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد گفت: در قالب سامانه “ویکی نیکی” موسسات خیریه شفاف سازی می شوند و مجوز از سوی اداره اوقاف و اماکن برای آنها صادر و فضای مجازی به فضای امنی برای آنها تبدیل می شود که نتیجه آن کاهش هزینه ها است.

0
36

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، سیدمرتضی موسویان در مراسم رونمایی از سامانه هوشمند نیکوکاری ایرانیان که با حضور محمدزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران و سایر مسئولان در سالن کنفرانس اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران برگزار شد با اشاره به سرعت تغییرات در عصر کنونی اظهار داشت: مقررات‌گذاری در عرصه بین‌المللی به نسبت رویدادهایی که در شرف وقوع است چندان پیشرفتی نداشته است.

وی ادامه داد: آنچه که امروزه از آن به عنوان فضای دوم یا فضای مجازی یاد می‌شود فضای گمنامی است، اما به اعتقاد من این موضوع درست نیست چرا که هر یک از ما در هر جایی که از این فضا باشیم هر اقدام و کنشی قابلیت ثبت و ضبط دارد و قابل کتمان نیست.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد آن چه با اشاره به رونمایی از این سامانه تصریح کرد: آن چه از آن رونمایی می‌شود در این راستا است که دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده دولتی و خصوصی در امر خیریه بتوانند هدایت‌ و نظارت‌های خود را در این فضا انجام دهند.

موسویان با اشاره به موضوع احراز هویت که در دنیا به عنوان امری کاملا پذیرفته شده است گفت: هر موجودی در فضای دوم می‌تواند یک آدرس منحصر به فرد داشته باشد، امروز در جامعه شبکه‌ای زندگی می‌کنیم که به دست آوردن بسیاری از امکانات و سرویس‌ها در گرو وجود این شبکه‌هاست که روز به روز نیز در حال افزایش هستند.

وی عنوان کرد: سه سال است که در نهادهای مربوطه به دنبال اجرایی کردن این طرح هستیم که در کنار بحث احراز هویت بسترهای محتوایی نیز به‌کار گرفته شود تا زمینه ایجاد امنیت را برای دارندگان آن فراهم‌کند.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد با بیان اینکه دستگاه‌هایی که اقدام به فعالیت در فضای مجازی می‌کنند باید به ما کمک کنند تا قدرت تشخیص مردم افزایش پیدا کند بیان کرد: فرهنگ‌سازی باید در کشور ما صورت بگیرد فرهنگ فضای دوم مشارکت همه افراد برای چارچوب‌هایی است که هنجارهای آن نوشته شده و همه مردم باید نسبت به آن مسئولیت‌پذیر باشند.

موسویان ضمن اشاره به اینکه بخش دولتی، خصوصی و اصحاب رسانه باید فرهنگ‌سازی کنند خاطرنشان کرد: در قالب این سامانه موسسات خیریه شفاف‌سازی می‌شوند و به نوعی مجوز از سوی اداره اوقاف و اماکن برای آنها صادر و فضای مجازی به فضای امنی برای آنها تبدیل می شود که نتیجه آن کاهش هزینه‌ها و شفافیت است.
منبع : https://www.tasnimnews.com

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید