تشکیل طرح پایلوت موسسه پیشگیری در حوزه مسائل توانبخشی

0
118
تشکیل موسسه پیشگیری در حوزه مسائل توانبخشی
تشکیل موسسه پیشگیری در حوزه مسائل توانبخشی

پیرامون مسائل حوزه مالیاتی و بیمه ای بعضی از موسسات خیریه  نشست مشترک در مجلس شورای اسلامی با حضور پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور با رئیس سازمان مالیاتی، مدیرکل سازمان تامین اجتماعی و مدیر کل بهزیستی استان کرمان برگزار شد.

در این نشست مشترک که برای حل مشکلات تعدادی از موسسه‌های خیریه در حوزه ماموریت‌های توانبخشی و بهزیستی برگزار شد، تعدادی از مشکلات خیریه مشکلات خود را مطرح کردند.

تشکیل موسسه پیشگیری در حوزه مسائل توانبخشی

رئیس کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به زودی موسسه پیشگیری در حوزه مسائل توانبخشی با متولی گری سازمان بهزیستی به صورت پایلوت در استان کرمان تشکیل خواهد شد.

حمایت‌های لازم با موسسات خیریه مرتبط با بهزیستی، با همراهی سازمان مالیاتی و اداره کل تامین اجتماعی انجام خواهد شد.

یکی از مصوبات و توافق های صورت گرفته در این نشست پیگیری تشکیل موسسه پیشگیری در حوزه مسائل توانبخشی بود که مقرر شد تا طرح جامع آن با حضور سازمان های مردم نهاد و همیاری سازمان های دولتی در کرمان به صورت پایلوت تدوین شود.

پورابراهیمی ادامه داد: طی چند روز آینده و پس از ارائه طرح از سوی اداره کل بهزیستی استان کرمان، در نشست مشترکی با حضور وزیر کار و با متولی سازمان بهزیستی، مدیران ارشد استان و سازمان های مردم نهاد فعال در عرصه توانبخشی، موضوع تشکیل این موسسه پیشگیری بررسی و فعالیت خود را آغاز کند.

و امیدواریم تشکیل موسسه پیشگیری در حوزه مسائل توانبخشی به عنوان طرح پایلوت کشوری مورد اهمیت باشد.

پورابراهیمی در پایان بیان کرد: سالانه میلیاردها تومان صرف هزینه نگهداری و درمان کودکان با معلولیت های ذهنی، حرکتی و … می شود که می توان با تشکیل موسسه پیشگیری و صرف هزینه کمتر، از پرداخت هزینه های گزاف در آینده جلوگیری کرد.

منبع:کرمان انلاین

برای مطالعه اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱توجه مراجعه نمایید

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید