تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز دانش‏ اموز

0
38
تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز مبارزه با استکبار جهانی
.

در سیزدهم آبان ۱۳۵۷، صدها دانش‏ اموز و دانشجو در چهاردهمین سالگرد تبعید حضرت امام خمینی(ره)

به ترکیه، در دانشگاه تهران گرد امدند تا بار دیگر پیوندشان را با رهبر بت ‏شکن خویش به جهان اعلام نمایند.

در ابتدا چند گلوله حاوی گاز اشک‏ اور به سمت آنان پرتاب گردید و با رساتر شدن شعارهای تجمع‏ کنندگان، تیراندازی نیز آغاز شد.

این درگیری‏ها صبح و بعدازظهر ادامه یافت و دشمنان اسلام را بیش از پیش به رسوایی و شکست کشاند.

در این فاجعه، ۵۶ تن شهید و صدها نفر مجروح شدند.

حضرت امام از پاریس در پیامی به این مناسبت فرمودند: “عزیزان من صبور باشید که پیروزی نهایی نزدیک است. من از این راه دور چشم امید به شما دوخته ‏ام و صدای آزادی‏ خواهی و استقلال‏ طلبی شما را به گوش جهانیان می رسانم.”

از آن تاریخ به بعد، سیزدهم آبان ماه با عنوان روز دانش ‏اموز، به عنوان حماسه خونین لاله‏ های انقلاب در جریان نهضت اسلامی، گرامی داشته می‏ شود.

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز مبارزه با استکبار جهانی در سال (۱۳۵۸ ش)

با پیروزی انقلاب اسلامی، باران توطئه ‏ها باریدن گرفت و شیطان بزرگ، امریکا، با دخالت‏های آشکار و پنهان، سعی در ایجاد جریان‏های انحرافی در نهضت مردمی داشت.

همچنین در سراسر کشور به ویژه در دانشگاه ‏ها حرکت‏هایی صورت می‏گرفت تا جوّ سیاسی جامعه را پیچیده کرده و به نفع امریکا به پیش ببرند. در چنین شرایطی دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، با درک فرمایش امام مبنی بر این که همه گرفتاری‏های ما از امریکاست، به عنوان لبیک به بیانات امام و وادار کردن امریکا به استرداد شاه و اموال ملت ایران، سفارت امریکا در تهران را به تصرف خود درآورند.

فردای آن روز، امام، حرکت دانشجویان را تایید کردند و آن را انقلابی بزرگ‏تر از انقلاب اول خواندند.

با فتح لانه جاسوسی، علاوه بر افشای ماهیت چهره ‏های سازشکار داخلی و دمیده شدن روحیه بیداری، هوشیاری، وحدت و همبستگی در امت مسلمان، ابهت پوشالی امریکا در جهان شکسته شد و هیئت حاکمه امریکا را به خفت کشاند.

منبع:راسخون

برای خواندن اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱ توجه مراجعه نمایید.

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید