مراسم تجلیل از دکتر ایازی توسط موسسات خیریه، خیرین و سازمان های مردم نهاد

0
56
مراسم تجلیل از دکتر ایازی توسط موسسات خیریه، خیرین و سازمان های مردم نهاد
.

وزیر بهداشت در مراسم تجلیل و ‌تکریم دکتر ایازی که توسط سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و خیّرین برگزار شد گفت: این مراسم، بهانه ای است برای قدرشناسی از زحمات کسانی که وظیفه خود را به خوبی انجام داده اند و باعث افتخار است که در جمع انجمن ها و سازمان های مردم نهاد و خیّرین حوزه سلامت هستم. امیدواریم مسئولین و افراد در همه بخش های قانونگذاری، اجرایی و قضایی، همانند دکتر ایازی وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

ما از مشاوره دکتر ایازی در حوزه سلامت استفاده خواهیم کرد و بخش های خصوصی، غیر دولتی و سازمان های مردم نهاد درصدد استفاده از حضور دکتر ایازی هستند و خود دکتر نیز، اغشته همکاری با انجمن ها و سازمان های مردم نهاد و خیریه سلامت شده اند، بر همین اساس، همکاری با سازمان ها و انجمن ها در خارج از قالب دولتی را ادامه خواهد داد.

هاشمی با بیان اینکه رفاقت و دوستی با مردم، کمک گرفتن از آنها و حل برخی مشکلات به دست مردم بسیار خوب و پسندیده است و از  آنجا که حوزه سلامت، حوزه حساسی است باید بتوانیم مسیر خوب معاونت اجتماعی را به خوبی ادامه دهیم تا خدمات و ارتباط با انجمن ها، موسسات خیریه و خیرین این حوزه استمرار یابد.

گرفتن مجوز برای تاسیس سازمان های مردم نهاد

در گذشته گرفتن مجوز برای تاسیس انجمن های خیریه بسیار سخت و مشکل بود، اما در حال حاضر با ایجاد معاونت اجتماعی و حضور دکتر ایازی اخذ مجوز برای تاسیس NGO ها سهل، آسان و تسریع شده و هرچه تعداد انجمن های خیریه حوزه سلامت بیشتر شود، قطعا در رسیدگی به مشکلات بیماران، موثرتر خواهد بود.

با توجه به اینکه در ایجاد NGO ها، در اول راه هستیم، باید اقدامات بسیاری در این زمینه انجام شود و در کنار مردم گام برداریم.

و هیچ نظام سلامتی در دنیا بدون همکاری مردم موفق نخواهد بود و باید در قالب سمن ها، فعالیت ها و اقدامات، انجام شود.

و برای اینکه همراهی و همکاری میان وزارت بهداشت و سازمان های مردم نهاد، پررونق تر شود، باید تلاش کنیم که این چراغ فروزان ایجاد شده، پر فروغ تر شود.

و در دوره تحریم، به دلیل لزوم همکاری میان وزارت بهداشت و سازمان های مردم نهاد، بخشی از اقدامی که انجام شد، بازتاب بین المللی داشت و هموطنان خارج از کشور و رسانه ها می توانند همانند گذشته کمک کنند تا صدای مظلومیت بیماران به گوش جهانیان برسد.

تحریم های صورت گرفته، غیر انسانی است. این تحریم ها بر روح و روان مردم هم، تاثیر خواهند داشت و دشمنان با اعمال تحریم ها مدعی هستند که این اقدامات علیه ایران حمایت از مردم بوده و آن را رعایت حقوق بشر می نامند.

سازمان های مردم نهاد از تحریم های ظالمانه علیه ایران به مجامع بین المللی می توانند شکایت بکنند و در این راستا دولت نباید دخالتی داشته باشد و باید نشان دهیم رفتارهای غیر انسانی از هر فرد و به هر شکلی محکوم است، چراکه معتقد هستم وجدان های بیدار، آگاه و انسان های منصف هنوز در دنیا وجود دارند.

حمایت سازمان مردم نهاد از بیماری های خاص و غیر واگیر

سازمان های مردم نهاد به ویژه برای مجموعه ای از بیماری ها مثل SMA، دیستروفی و بیماری های متابولیکی و یا اوتیسم می توانند به صورت خودجوش در تخصیص بودجه و اعتبارات از سوی دولت و مجلس، فعالیت کنند تا بودجه و اعتبارات ویژه ای برای دارو و تجهیزات پزشکی به این بیماران اختصاص داده شود.

و با اشاره به همکاری میان دکتر ایازی و دکتر شادنوش، رییس مرکز مدیریت پیوند و مدیریت امور بیماری ها، امیدواریم این همکاری بیشتر شود.

و یکی از مهمترین اقداماتی که در کشور انجام شد، راه اندازی ۸۳ مرکز خدمات بیماری های خاص در سراسر کشور بود که بهتر است مردم در اداره آن مشارکت داشته باشند و وزارت بهداشت، دارو و تجهیزات در اختیار این مجموعه ها قرار دهد و سازمان های NGO ها در بحث پیشگیری از ابتلا به بیماری ها و کنترل بیماری های غیر واگیر دار می توانند همکاری داشته باشند.

در پایان وزیر بهداشت، ابراز امیدواری کرد تا در همه بخش های دولت و وزارت بهداشت، حرکت های جهادی و همکاری های متقابل صورت گیرد و این ارتباط ها روز بروز تقویت شود و حاصل آن آرامش خاطر خانواده های بیماران و کاهش مشکلات آنها باشد.

منبع:خبرگزاری مهر

برای مطالعه اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱توجه مراجعه نمایید.

 

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید