تاثیر مجمع خیرین و فعالیت های خیرخواهانه در نظم بخشیدن به کارهای نیک

0
38
تاثیر مجمع خیرین و فعالیت های خیرخواهانه در نظم بخشیدن به کارهای نیک
.

در نشست خیرین و فرهیختگان بشر دوست استان قزوین، نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع خیرین در ساماندهی و هدفمند شدن فعالیت های خیرخواهانه می تواند نقش موثری ایفا کند.

حبیب الله بوربور، رئیس هیئت مدیره مجمع خیّرین کشور

آیت الله تاکندی نماینده سابق مجلس خبرگان رهبری

آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان

علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری قزوین

در این نشست حضور داشتند.

تکریم مجمع خیرین و فعالیت های خیرخواهانه

نماینده تاکستان در این نشست گفت: کسی که داوطلبانه وارد کار خیر می شود جای تحسین دارد و باید مورد تکریم قرار گیرد و عضویت در جمیعت هلال احمر از اموری است که ثواب دنیا و آخرت دارد.

در دین اسلام تاکید زیادی به امور خیرخواهانه شده است و امروزه در جهان نیز موسسات زیادی مانتد پزشکان، بدون مرز در خدمت انسانها و بشریت هستند اما از ما مسلمانان که اموزه های دینی داریم انتظار می رود با انگیزه بیشتری در کارهای خیر شرکت کنیم.

وی افزود: در شرایطی که به دلیل مشکلات اقتصادی هر روز بر تعداد افراد فقیر اضافه می شود به نظر می رسد رسالت و نقش خیرین بیش از گذشته شده و فعالیت خیرین اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

ما باید انگیزه بیشتری در کار خیر داشته باشیم و در قبال فقر و محرومیت حساسیت بیشتری از خود نشان دهیم و حضور در موسسات خیریه بهترین کار برای هدفمند کردن برنامه هاست.

خیرین می توانند دامنه فعالیت های خود را در ساخت

  • مسجد
  • مدرسه
  • درمانگاه
  • خدمات عام المنفعه
  • تحصیل
  • ازدواج

و سایر اموری که جامعه به آنها نیاز دارد هدفمند کرده و هدایت کنند و مجمع خیرین استان می تواند هدایت این امر را بر عهده گیرد.

منبع:خبرگزاری مهر

برای مطالعه اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱توجه مراجعه نمایید

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید