برخی خیریه ها بدون مجوز کار میکنند

0
106

برخی خیریه ها بدون مجوز کار میکنند
جهان حیدری مدیر کل توسعه موسسات و مراکز غیردولتی سازمان بهزیستی در گفت وگو با برنامه “پارک شهر” از رادیو تهران اعلام کرد:

متاسفانه کسانی که متولی مجوز خیریه ها و موسسات در کشور را صادر می کنند، متفاوت هستند از جمله:سازمان بهزیستی، وزارت کشور، نیروی انتظامی، اداره محیط زیست، اوقاف و…

وی اضافه کرد : این که سازمان بهزیستی تنها سازمانی که باید به صورت قانونی به موسسات خیریه و غیر خیریه و مراکز مجوز بدهد. چندسال پیش قرار بر این بود که سایر ارگان ها برای صدور مجوز تجمیع شوند. مجوزها باید بین بخشی و دستگاه ها، بانک اطلاعاتی وجود داشته باشد که این مجوز را چه سازمانی صدور کرده است.

مشکلات تعداد صدور مجوز

وی با تاکید بر این که تعدد صدور مجوز باعث مشکلات بسیاری شده است، افزود: تعدد صدور مجوز خودش یک مشکل است و ما را در بحث نظارتی با مشکل مواجه کرده است، از طرفی هم باید گفت همه خیریه ها مجوز ندارند. مواردی که در خیابان ها مشاهده می کنید که مشابه تکدی گری یا برگه فروشی است ، اینها اصلا مجوز ندارند. مبنای ما حساب هایی که توسط رسانه های رسمی اعلام می شود، اگر بر مبنای آن اعلام باشد ما نظارتی هم بر جلب مشارکت خواهیم داشت. ما در حال حاضر درصدد ساماندهی خیریه و موسسات هستیم.

مدیر کل توسعه موسسات و مراکز غیردولتی سازمان بهزیستی در پاسخ به پرسش مجری برنامه پارک شهر که بین این همه خیریه و موسسه، مردم به کدام یک می توانند اعتماد کنند، گفت: مردم قطعا باید این را بدانند موسساتی دارای اعتبار، هیچ موقع وارد خیابان نمی شوند و جلوی کسی را نمی گیرند.

حیدری یادآور شد: ما نباید آنقدرها هم به خیریه ها و موسسات بدبین باشیم، آنها خیلی کمک حال ما هستند. در همه قشرها اینچنین موارد و سوء استفاده هایی دیده می شود. از این ۱۰ یا ۱۵ هزار خیریه، هستند کسانی که زحمات دیگران را خدشه دار کنند. ما به طور جدی پیگیر هستیم و به سمتی پیش می رویم که آنها را ساماندهی و بانک اطلاعاتی را جمع آوری کنیم.

منبع: http://tnews.ir

برای مطالعه اخبار بیشتر به صفحه اصلی ۱توجه مراجعه نمایید

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید