اپل به دختران بی بضاعت کمک می کند!

0
129

تیم کوک مدیر‌عامل اپل و ملاله یوسف زی برنده‌ جایزه صلح نوبل با یکدیگر ملاقات کردند و همکاری مشترکشان با یکدیگر را اعلام نمودند. این دو قصد دارند با استفاده از منابع اپل در کنار تخصص موسسه‌ خیریه‌ی ملاله، دختران بی‌بضاعت را به مدرسه بفرستند.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از صدای ایران دو شخصیت تاثیرگذار دنیای مدرن خاطر نشان کردند که طی این همکاری مشترک چند ساله خواهند توانست هزینه‌ی تحصیلات اولیه‌ی صد هزار دختر فقیر را تامین می‌کنند.

چند روز پیش کوک و ملاله در بیروت دیدار کردند و طی مصاحبه‌ای با خبرنگار نشریه ایندیپندنت فعالیت‌های این سازمان را تشریح کردند.

هدف اولیه‌ این سازمان لبنان خواهد بود. پس از آن سراغ کشور‌ های افغانستان، پاکستان، ترکیه، نیجریه خواهد رفت. سازمان یاد شده قصد دارد شمار دخترانی را به مدرسه می‌فرستد روز به روز افزایش دهد.

تیم کوک در مورد جلسه‌اش با ملاله گفت:

«در خلال صحبت با او متوجه شدم که چه چشم انداز جسورانه‌ای در طرح‌ هایش دارد. این مشخصه بسیار با بلند پروازی برند اپل هم راستا است و در عمق آن، این باور مستحکم نهفته است که کیفیت و آموزش می تواند عامل برابری میان دو جنس زن و مرد باشد. این مهم هموراه بخش بزرگ از اصول اپل و اندیشه‌های شخصی من بوده است.»

«ملاله یوسف زی» اکنون در آکسفورد درس می خواند و مهرماه گذشته توانست در همین دانشگاه با تیم کوک دیداری داشته باشد که طی همین ملاقات ایده‌ی همکاری متقابل در ذهن آنها شکل گرفته است.

کتابی که جایزه صلح توبل را برای ملاله یوسف زی به ارمغان آورده است

«ملاله یوسف زی» دختر ۱۷ ساله‌ و برنده‌ی جایزه صلح اپل ۲۰۱۴ نیز در این باره گفته است:

«من همیشه دلم می‌خواست با اپل همکاری کنم چرا که اپل تجربه‌ی چنین فعالیت‌هایی را دارد. اکنون باور نمی‌کنم تنها پس از چند ماه همه کارها انجام شده تا ما در بیروت همکاری چند ساله‌ی مشترکمان را اعلام کنیم.»

به باور این دو شخصیت، تحصیلات مسئله‌ حائز اهمیتی است و باید دولت‌ها در این زمینه به شدت فعالیت‌ کنند. به باور کوک مقیاس این مشکل به قدری بالاست که باید همگان در راستای حل آن با یکدیگر همکاری کنند.

به نقل از دیجیاتو؛ این مورد جزو مسائلی است که شرکت‌ های کوچک و غیردولتی نمی‌ توانند در موردشان کاری از پیش ببرند. از این رو شرکت های بزرگ و جهانی باید دست به دست هم داده تا این مشکل جهانی از بین برود.

منبع: https://www.wikiniki.ir/apple-charity-malaleh/

ارسال یک نظر

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید